Koppert en Amoéba, een industrieel greentech bedrijf gespecialiseerd in natuurlijke microbiologische oplossingen op basis van het gepatenteerde gebruik van amoeben, tekenden op dinsdag 3 juni een belangrijke distributieovereenkomst. Deze overeenkomst gaat over een innovatieve biofungicide-oplossing die door Amoéba is ontwikkeld. De ondertekening volgt op de recente goedkeuring van de werkzame stof door de lidstaten van de Europese Unie. De lancering wordt begin 2026 verwacht.

Voor verschillende gewassen en landen
De innovatieve biofungicide-oplossing is gemaakt van het lysaat van de amoebe Willaertia magna C2c Maky. Het is een milieuvriendelijke oplossing die gewassen beschermt tegen een breed scala aan ziekten. Koppert krijgt het exclusieve recht om dit middel vijf jaar lang te distribueren. Dit geldt voor wijnstokken en groentegewassen die in kassen of op open velden worden geteeld, in 18 Europese landen (zoals Frankrijk, Nederland, Duitsland en Italië) én in de Verenigde Staten. De lancering staat gepland voor begin 2026. Koppert zal het product verkopen onder een eigen merknaam. Ook kijken Koppert en Amoéba naar een mogelijke lancering in Brazilië.
Beide bedrijven zullen de toekomstige productie organiseren op basis van ervaringen uit de praktijk en verwachte groei.
Nieuwe kansen voor beide bedrijven
Koppert en Amoéba beginnen ook met gesprekken over het samen ontwikkelen van nieuwe biofungicide-oplossingen voor de gewassen die onder deze overeenkomst vallen. Door hun kennis en producten te combineren, willen ze in de toekomst mogelijk meer effectieve en duurzamere oplossingen bieden die aansluiten bij de behoeften van telers en bijdragen aan gezondere gewassen. Deze oplossingen bieden ook veel kansen op de markt en bieden veel groeipotentie."
Deze belangrijke stap laat zien dat Koppert een koploper is in de wereld van gewasbescherming. Het onderstreept ook dat beide bedrijven zich samen inzetten voor duurzamere landbouw.
Martin Koppert, Chief Business Officer van Koppert, zegt: "Deze overeenkomst is een belangrijke stap vooruit om ons aanbod van innovatieve, biologische oplossingen uit te breiden. Deze nieuwe biofungicide is een waardevolle toevoeging die goed past bij onze missie: telers ondersteunen met duurzame en effectieve middelen voor gewasbescherming. We kijken uit naar een goede samenwerking met Amoéba, zodat we de voordelen van deze vernieuwende technologie beschikbaar kunnen maken voor boeren wereldwijd”.
Jean-François Doucet, Chief Executive Officer van Amoéba, zegt: " Het ondertekenen van deze commerciële overeenkomst met de wereldleider in biologische gewasbescherming is een belangrijk moment in de geschiedenis van Amoéba. De gesprekken van de afgelopen maanden zijn heel positief verlopen, en we zijn blij dat we een overeenkomst hebben gesloten waar beide partijen voordeel van hebben. Deze overeenkomst laat opnieuw het potentieel en de mooie toekomst van onze biofungicide-oplossing zien. We kijken ernaar uit om samen verder te werken".
Benoît Villers, voorzitter van de raad van bestuur van Amoéba, zegt: "We zijn erg blij met deze overeenkomst met Koppert. We delen dezelfde waarden en de wens om gezonde producten aan de landbouw te bieden. Dit is een grote stap vooruit voor Amoéba. Na jaren van onderzoek kunnen we nu het volledige commerciële potentieel van onze biofungicide-oplossing laten zien. Deze overeenkomst levert veel waarde op voor Amoéba, en we kunnen met vertrouwen en ambitie naar de toekomst kijken. We kunnen nu ook nieuwe kansen onderzoeken om onze financiële middelen te versterken, zodat we onze groei in productie en verkoop verder kunnen ondersteunen – in het belang van al onze aandeelhouders".
Europese landen in de overeenkomst
De 18 Europese landen die onder de overeenkomst vallen zijn: Frankrijk, Nederland, België, Duitsland, Griekenland, Portugal, Italië, Spanje, Ierland, Oostenrijk, Hongarije, Finland, Zweden, Slovenië, Kroatië, Roemenië, Bulgarije en Tsjechië.